Izvēlies Latviju2023-11-13T11:41:14+02:00

IZVĒLIES LATVIJU!

Latvija – lieliska vieta, kur sākt un attīstīt inovatīvu FinTech biznesu! Uzzini, kādas priekšrocības un atbalsts pieejams Latvijā!

Saņem licenci Latvijā,
strādā visā Eiropā!

Latvijas Bankas izsniegta licence finanšu tirgus dalībniekam ļauj strādāt un sniegt pakalpojumus visās Eiropas Savienības valstīs.

Latvijas Bankas izsniegta licence – tirgus dalībnieka kvalitātes zīme.

Lai stimulētu FinTech tirgus attīstību, Latvijas Banka licencēšanas procesā ieviesusi jaunu pieeju – pirmslicencēšanas izvērtēšanu. Tā ir iespēja potenciālajiem tirgus dalībniekiem saņemt vērtīgas norādes un rekomendācijas licences saņemšanai nepieciešamo dokumentu gatavošanas posmā, tā stiprinot dokumentu kvalitāti un paātrinot licencēšanas procesu.

Uzzini vairāk par atļaujas iegūšanas procesu!

Uzņēmumiem, kas sniedz vienīgi inovatīvus pakalpojumus elektronisko maksājumu jomā, ir jāmaksā samazināta maksa par licences vai reģistrācijas saņemšanai nepieciešamo dokumentu izskatīšanu un uzraudzību.

Maksājumu iestādes vai e-naudas iestādes licences saņemšanai vai reģistrācijai iesniegto dokumentu izskatīšanas maksa ir 450 eiro. Pēc reģistrācijas vai licences saņemšanas šādai maksājumu vai e-naudas iestādei pirmajos trīs darbības gados par uzraudzību jāmaksā 1000 eiro gadā.

Nordic Fintech Week Ekskluzīvs:
Latvijas Fintech ekosistēmas izaugsme

Atbalsts inovatīvu finanšu pakalpojumu sniedzējiem

Latvijas Bankas Inovāciju centrā finanšu nozares uzņēmēji un inovatīvu biznesa ideju īpašnieki var saņemt profesionālas konsultācijas inovatīvo tehnoloģiju jomā latviešu un angļu valodā.

Latvijas Bankas Regulatīvajā smilškastē esošiem vai potenciāliem finanšu tirgus dalībniekiem ir iespēja testēt un pārbaudīt inovatīvu pakalpojumu atbilstību regulatīvajām prasībām.

Priekšrocības jaunuzņēmumiem

Lai palīdzētu attīstīties strauji augošiem jaunuzņēmumiem un sekmētu inovatīvu ideju, produktu vai procesu izmantošanu uzņēmējdarbībā, jaunuzņēmumiem Latvijā iespējams saņemt valsts atbalstu. Atbalsta programmas un piešķiršanas kritērijus definē Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likums.

Viens no atbalsta veidiem ļauj jaunuzņēmumiem samazināt darbaspēka izmaksas. Pastāv divi atbalsta mehānismi: iespēja par darbinieku maksāt fiksētu sociālo nodokli un nemaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli vai saņemt 45% līdzfinansējumu augsti kvalificētu darbinieku atalgojumam.

Kapitāla daļu pirkuma tiesību piešķiršana ir prēmēšanas sistēma, kas uzņēmumiem ļauj piesaistīt un motivēt darbiniekus.

Kapitāla daļu pirkuma tiesības jeb akciju opcijas darbiniekiem sniedz iespēju iegūt uzņēmuma kapitāldaļas par nominālo cenu vai bez maksas pēc noteikta laikaposma neatkarīgi no uzņēmuma akciju aktuālās patiesās vērtības. Darbinieks iegūst iespēju realizēt daļas un iegūt kapitāla pieaugumu gadījumā, ja uzņēmuma vērtība ir pieaugusi.

Jaunuzņēmumu vīza ļauj jaunuzņēmumu dibinātājiem, kas nav Eiropas Savienības pilsoņi, ceļot bez vīzas visā Šengenas zonā un saņemt sertificētu e-parakstu.

Latvijas jaunuzņēmumu vīzu programmā var pieteikties līdz pat pieciem viena uzņēmuma dibinātājiem. Jaunuzņēmumu vīza jaunuzņēmumu dibinātājiem, kas nav Eiropas Savienības pilsoņi, un to dzīvesbiedriem un bērniem dod iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju uz laiku līdz trim gadiem. Paredzēti arī elastīgi vīzas atjaunošanas nosacījumi. Galvenais kritērijs jaunuzņēmumu vīzas saņemšanai ir inovatīva, mērogojama jaunuzņēmuma ideja ar lielu izaugsmes potenciālu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra nodrošina atbalsta programmas, kas var palīdzēt sekmēt jaunuzņēmumu izaugsmi, piemēram, Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programmu, Inovāciju vaučeru programmu un citas.

Dinamiska finanšu nozare

Latvijas jaunuzņēmumu infrastruktūru veido vairāk nekā 400 reģistrēti jaunuzņēmumi, no tiem apmēram ceturtdaļa strādā finanšu tehnoloģiju nozarē. Pēdējos gados finanšu tehnoloģiju uzņēmumu skaits Latvijā aug.

Finanšu nozare dinamiski attīstās, uzrauga pārraudzībā nonāk jauni tirgus segmenti un jauni tirgus dalībnieki. Tas sekmē gan saprotamu tirgus dalībnieku darbības modeļu attīstību, gan finanšu sektora klientu aizsardzību.

2021. gadā uzraugāmo tirgus dalībnieku lokam pievienojās investīciju platformas – ieguldījumu brokeru sabiedrības licences saņēma četri uzņēmumi, kuri iepriekš sevi pozicionēja kā savstarpējo aizdevumu platformas. Licence tika izsniegta arī AS Mintos Marketplace, kas ir lielākais šī segmenta uzņēmums Eiropā.

2022. gadā uzraugāmajiem finanšu tirgus dalībniekiem piepulcējās pirmais jauna segmenta – kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēju – uzņēmums.

Ērta sasniedzamība

Valsts pakalpojumi pieejami attālināti, piemēram, tiešsaistē pakalpojumus sniedz Latvijas Banka, Uzņēmumu reģistrs, Valsts ieņēmumu dienests.

Lidosta “Rīga” ir augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, un Latvijas galvaspilsēta ir ērti sasniedzama ar lidmašīnu no dažādiem galamērķiem. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 70, bet vasaras sezonā – uz vairāk nekā 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības.

Go to Top