Savstarpējo aizdevumu platforma “Viventor” pievienojas LAFPA

Published On: November 2nd, 2016

Paplašinot pārstāvniecību, Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijai (LAFPA) ir pievienojies jauns biedrs – savstarpējo aizdevumu platforma Viventor, līdz ar to asociācija šobrīd pārstāv jau 19 ārpus banku finanšu sektora pakalpojumu sniedzējus, kas Latvijā strādā ar 23 zīmoliem.

“Savstarpējo aizdevumu platformas un tirgus vietnes pēdējos gados uzņēmušas strauju attīstības tempu. Latvijas uzņēmumi šajā salīdzinoši jaunajā nozarē sevi ir pieteikuši skaļi, esot starp vadošajiem un inovatīvākajiem starptautiskā tirgus dalībniekiem. Lai turpinātu veiksmīgi uzsākto darbību, būtiska ir kā nozares pārstāvju savstarpēja sadarbība, tā arī sapratne un mijiedarbība ar likumdevēju un uzraugošajām instancēm. Viventor pievienojas LAFPA un apvieno spēkus ar citām Latvijā dibinātām savstarpējo aizdevumu platformām, lai veiksmīgi uzsākto nozares attīstību pārnestu nākamajā līmenī,” norāda Viventor vadītājs Andris Rozenbahs, skaidrojot uzņēmuma lēmumu pievienoties asociācijai.

LAFPA vadītājs Gints Āboltiņš atzinīgi vērtē savstarpējo aizdevumu platformas Viventor lēmumu pievienoties biedrībai. “Šobrīd ļoti aktīvi notiek darbs pie savstarpējo aizdevumu platformu regulējuma Latvijā. Lai varētu radīt tiesisko ietvaru, kas ļauj nozares uzņēmumiem būt konkurētspējīgiem Eiropas līmenī, ir svarīgi, lai tā izstrādē būtu iesaistīti visi tirgus dalībnieki,” uzsver LAFPA vadītājs Gints Āboltiņš.

Viventor ir savstarpējo aizdevumu tirgus vietne, kas apvieno kredītu izsniedzējus un investorus no visas Eiropas. Izmantojot Viventor, kredītu izsniedzējiem tiek piedāvāts jauns kanāls finansējuma piesaistei, savukārt investoriem tiek dota lieliska iespēja veidot un pārvaldīt diversificētu ieguldījumu portfeli, ietverot tajā dažādus kredītu tipus, ģeogrāfijas un kredītu izsniedzējus.

Viventor savu darbību uzsāka 2015. gada nogalē, pilnu servisu sabiedrībai sākot piedāvāt kopš 2016. gada februāra. Kopš pilnā produkta atvēršanas, Viventor spējis sasniegt vidējo ikmēneša izaugsmi virs 50%, kļūstot par vienu no visātrāk augošajām platformām kontinentā.

Go to Top