Šā gada sešos mēnešos 85% patēriņa nebanku kredīti atmaksāti laikā

Published On: October 21st, 2016

Šā gada sešos mēnešos Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) biedri no jauna izsniedza 84,5 miljonus eiro īstermiņa un vidēja termiņa patēriņa aizdevumus, no kuriem 85% tikai atmaksāti laikā.

“Mēs redzam, ka no jauna izsniegto kredītu apjoms pirmajā pusgadā palielinājās par 13%. Turpretī izsniegto kredītu skaits bija līdzīgs tam, kāds tas bija pirms gada atbilstošā periodā – tas nozīmē, ka šā gada pirmajā pusgadā cilvēki aizņēmās lielākas summas,” skaidro LAFPA vadītājs Gints Āboltiņš, uzsverot, ka šī tendence bija prognozējama, jo lielākā daļa nozares uzņēmumu pēc izmaiņām Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kuras stājās spēkā šā gada pirmajā janvārī, pārstrukturēja savus pakalpojumus, vairs nepiedāvājot iespēju aizņemties pavisam mazas summas.

Saskaņā ar LAFPA apkopotajiem datiem šā gada sešos mēnešos par 54,6% palielinājās no jauna izsniegto aizdevumu apjoms ar atmaksas grafiku, savukārt par 34,5% samazinājās bez maksas (procentiem) izsniegto aizdevumu apjoms. Tāpat par 10,3% samazinājās kredītu pagarinājumu skaits, tai skaitā par 39,2% samazinājās bez maksas izsniegto aizdevumu pagarinājumu skaits.

“Šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar atbilstošu periodu pirms gada, par 11,5% punktiem palielinājās kredītu atteikumu skaits jaunajiem klientiem. Kopumā šajā periodā 63,7% gadījumu jaunajiem klientiem aizdevums tika atteikts. Tas nozīmē, ka spēkā esošais regulējums kopā ar nozares pašregulācijas pasākumiem ir devis pozitīvu efektu klientu maksātspējas vērtēšanā,” uzsver LAFPA vadītājs Gints Āboltiņš, norādot, ka nebanku kreditēšanas tirgus šobrīd kopumā ir nostabilizējies.

LAFPA biedru kredītportfelis uz 2016. gada 30. jūniju bija 79,7 miljoni eiro.

Go to Top