Pētījums: vairums fintech uzņēmumu nākamo trīs gadu laikā plāno apgūt jaunus ārvalstu tirgus

Published On: December 12th, 2017

Vairākums jeb 87% finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji norādīja, ka nākamo trīs gadu laikā plāno apgūt jaunus ārvalstu tirgus, turklāt 57% no aptaujātajiem plāno savu darbību izvērst divās līdz piecās jaunās valstīs. Lielākā daļa jeb 63% aptaujāto norāda, ka nākamā gada laikā plāno piesaistīt nozīmīgas investīcijas uzņēmumu attīstībai.

“Arvien vairāk Latvijas Fintech uzņēmumu sekmīgi strādā ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas līmenī. Tas apliecina mūsu uzņēmēju spēju radīt produktus, kas gūst atzinību arī aiz valsts robežām,” skaidro Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Vairāk nekā puse (60%) finanšu tehnoloģiju uzņēmumu nākamā gada laikā plāno attīstīt jaunus produktus. Aptaujātie uzņēmumu pārstāvji straujāko izrāvienu FinTech nozarē prognozē pakalpojumiem, kas saistīti ar pūļa finansēšanu un savstarpējo aizdevumu platformām (70%), maksājumu veikšanu (53%), kā arī e-komerciju (47%), secināts pētījumā “FinTech pulss 2017”.

Savukārt 10% aptaujāto paredz attīstības progresu apdrošināšanas pakalpojumiem un kriptovalūtām.

“Mūsu FinTech uzņēmēji pasaules līmeni sasnieguši tieši ar savu produktu kvalitāti un inovācijām  – piedāvājot pakalpojumus un tehnoloģijas, kas līdz šim vēl nav bijušas. Piemēram, Mintos, izveidojot kredītu tirgu, ir transformējis savstarpējo aizdevumu modeli,” piebilst Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Saite uz video: https://youtu.be/ECVkIE0m4ZQ

Ar pētījuma datiem var iepazīties šeit: https://goo.gl/2oFuUy 

Pētījumā “FinTech pulss 2017” apkopots finanšu tehnoloģiju uzņēmumu īpašnieku, vadītāju, finanšu direktoru novērtējums par uzņēmējdarbības vidi un prognozes par sabiedrības paradumu maiņu, kā arī finanšu tehnoloģiju uzņēmumu attīstību Latvijā. Pētījums veikts 2017. gada vasarā.

Go to Top