Pētījums: tikai 17% fintech uzņēmumu ir pārliecināti par valsts spēju nodrošināt tiesisku vidi

Published On: September 25th, 2017

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumu (FinTech) vadītāji ir visskeptiskāk noskaņoti par valsts spēju nākamā gada laikā nodrošināt tiesiskās vides stabilitāti, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) veiktajā pētījumā. Šobrīd vien 17% aptaujāto prognozē, ka valdība spēs nodrošināt tiesiskās vides stabilitāti. 

“Latvijas uzņēmumiem ir visas iespējas būt vadošajiem Eiropā, tomēr daudz kas ir atkarīgs no valdības politikas. Piemēram, patlaban vien trešā daļa jeb 37% finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vadītāju prognozē, ka valsts īstenos atbalsta pasākumus jaunu FinTech uzņēmumu attīstībai,” komentē LAFPA vadītājs Gints Āboltiņš.

Būtisks vairākums jeb 77% respondentu prognozē, ka ekonomiskā situācija valstī nākamo 12 mēnešu laikā uzlabosies, un 53% aptaujāto paredz tiešo ārvalstu investīciju pieaugumu. Tāpēc likumsakarīgi, ka FinTech uzņēmumu vadītāji ir optimistiski savās prognozēs par bezdarba samazināšanos un atalgojuma pieaugumu.

Aptaujātie sagaida, ka nākamo 12 mēnešu laikā samazināsies bezdarbs Latvijā. To norāda 83% respondentu, vienlaikus paredzot, ka valstī pieaugs darba samaksa – to atzina 73% aptaujāto. Savukārt par strādājošo produktivitāti valstī finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji ir skeptiski, tikai 37% prognozē, ka tā palielināsies.

Paužot viedokli par esošo uzņēmējdarbības vidi Latvijā, aptaujātie ir mazāk optimistiski savā vērtējumā. Tikai nedaudz vairāk nekā puse jeb 53% no FinTech uzņēmumu vadītājiem ir apmierināti ar biznesa vidi Latvijā. “Uz attīstību vērsta nozares politika, tai skaitā uzņēmējdarbības videi labvēlīgs normatīvais regulējums, kopā ar Latvijas uzņēmēju ambīcijām var nostiprināt Rīgu par reģiona finanšu centru, kurā veidojas un attīstās jauni un inovatīvi finanšu pakalpojumi,” piebilst LAFPA vadītājs Gints Āboltiņš.

Ar pētījuma datiem var iepazīties šeit: https://goo.gl/A8H2Sd

Pētījumā piedalījās 30 FinTech uzņēmumu īpašnieki, vadītāji, finanšu direktori un vadības komandas locekļi, atbildot uz jautājumiem par uzņēmējdarbības vidi Latvijā, paradumu maiņu sabiedrībā un finanšu tehnoloģiju uzņēmumu attīstību Latvijā.

Go to Top