Pētījums: katrs ceturtais iedzīvotājs Latvijā ir izmantojis fintech pakalpojumus

Published On: October 13th, 2013

Katrs ceturtais jeb 24% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju Latvijā pēdējo divu gadu laikā ir izmantojuši finanšu tehnoloģiju uzņēmumu (FinTech) sniegtos pakalpojumus, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) veiktajā pētījumā, kas īstenots sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru “SKDS”. Galvenais iemesls, kāpēc iedzīvotāji izmantojuši FinTech pakalpojumus, ir tas, ka darījumus var veikt attālināti un nav nepieciešams klātienes kontakts, to kā būtiskāko priekšrocību norādījuši 56% respondentu.

“Šogad veiktais pētījums parāda, ka ir palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri ir izmantojuši kāda finanšu tehnoloģiju uzņēmuma pakalpojumus, salīdzinot ar gadu iepriekš. Sagaidāms, ka līdz ar finanšu tehnoloģiju attīstību šī tendence arvien pieaugs,” prognozē LAFPA vadītājs Gints Āboltiņš.

Ekonomiski aktīvie iedzīvotāji, kas ir izmantojuši finanšu tehnoloģiju pakalpojumus, visbiežāk kā galveno iemeslu to izmantošanai norādīja, ka šādā gadījumā nav jāiet uz banku vai nav nepieciešams klātienes kontakts (56%). Kā nākamie biežāk norādītie iemesli ir ērtāki digitālie risinājumi (40%), kā arī vienkāršāki un vieglāk saprotami pakalpojumi (33%).

Salīdzinoši retāk tika minēti šādi iemesli: patīk izmēģināt jaunus un inovatīvus finanšu tehnoloģiju pakalpojumus (19%), atbalsta jaunu uzņēmumu veidošanos un attīstību (8%), kvalitatīvāki pakalpojumi par mazākām izmaksām (6%).

Pētījumā noskaidrots, ka jauniešiem, vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem, vairāk nekā pusei jeb 52% galvenais iemesls finanšu tehnoloģiju pakalpojumu izvēlei bijis ērtāki digitālie risinājumi. Savukārt, 96% aptaujāto vecuma grupā no 64 līdz 74 kā galveno finanšu tehnoloģiju pakalpojumu lietošanas iemeslu minēja iespēju darījumus veikt attālināti.

Pētījumu Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija veica sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, kas internetā aptaujāja 679 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 54 gadiem.

Go to Top