Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociāciju turpmāk vadīs Tīna Lūse

Published On: February 4th, 2021

Lai akcentētu finanšu tehnoloģiju nozīmīgumu finanšu pakalpojumu tirgū un veicinātu šīs nozares turpmāku attīstību, par Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) vadītāju ir apstiprināta Tīna Lūse, kurai ir ilggadēja pieredze korporatīvajās tiesībās un darbības atbilstības jautājumos, kā arī publisko attiecību un interešu pārstāvniecības jomā. Tīna Lūse amatā stājās 18. janvārī.

“Finanšu tehnoloģiju nozare ir būtiska tautsaimniecības sastāvdaļa. Ar lepnumu varam teikt, ka šī ir viena no retajām nozarēm, kas pastāvīgi rada eksportspējīgu pakalpojumu, kurš sekmīgi konkurē citu pasaules valstu tirgos. Kā asociācijas vadītājai mans mērķis būs turpināt uzturēt un uzlabot godīgu, kvalitatīvu un atklātu dialogu starp nozares uzņēmumiem, uzraudzības iestādēm un likumdevēju, lai radītu sabalansētu un šodienai aktuālu regulējumu,” uzsver Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītāja Tīna Lūse, papildinot, ka viņas daudzpusīgā pieredze, strādājot ar dažādu nozaru, tostarp, finanšu sektora, klientiem, pārstāvot to intereses valsts un pašvaldības institūcijās un vadot asociācijas, palīdzēs veiksmīgi turpināt iesākto asociācijas darbību finanšu tehnoloģiju pakalpojumu lomas stiprināšanā.

Vienlaikus Tīna Lūse norāda, ka Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri (LAFPA) pateicas līdzšinējam asociācijas vadītājam Gintam Āboltiņam par sadarbību un ieguldījumu asociācijas darbībā, kurš lemjot par labu jauniem profesionāliem izaicinājumiem, amatu atstāja 18. janvārī, un apstiprina, ka LAFPA arī turpmāk būs konstruktīvs sadarbības partneris lēmumu pieņēmējiem un nozares uzraugiem, lai kopīgi radītu biznesa izaugsmei labvēlīgu un patērētājiem drošu finanšu pakalpojumu sniegšanas regulatīvo vidi.

Tīna Lūse ir individuāli praktizējoša zvērināta advokāte, kas ieguvusi maģistra grādu tiesību zinātnēs Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē.

Iepriekš strādājusi valsts pārvaldē un privātajā sektorā – vairāk nekā desmit gadus praktizējusi starptautiskai auditoru kompānijai pietuvinātā advokātu birojā, specializējoties iegādes un restrukturizācijas darījumu konsultēšanā, komerctiesībās, kā arī finanšu tiesībās  ārpus banku sektorā, un pēdējos piecus gadus bijusi daļa no vadības komandas vienā no vadošajiem Latvijas telekomunikāciju uzņēmumiem, kur ieguvusi nozīmīgu pieredzi problemātisku aktīvu pārvaldīšanā, korporatīvajā pārvaldībā un publisko attiecību jomā.

Bijusi uzraudzības padomes locekle biedrībā “Par legālu saturu!” un kopš 2018. gada vada Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju.

Go to Top