LAFPA pārstāvji tikās ar EM, PTAC un DVI, lai apspriestu MK noteikumu projektu, kas regulēs no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra informācijas pieprasīšanās kārtību un apjomu

Published On: August 2nd, 2021

2021. gada 02. augustā Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija – LAFPA pārstāvji tikās ar Ekonomikas ministrija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un Datu valsts inspekcija, lai apspriestu MK noteikumu projektu, kas regulēs no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra informācijas pieprasīšanās kārtību un apjomu, kas nepieciešama patērētāju maksātspējas vērtēšanai. 

DVI uzsvēra, ka svarīgi nodrošināt, ka komersanti neveic pārmērīgu personas datu apstrādi un rūpīgi izvērtē, kādi personas dati tiem patiesi nepieciešami kvalitatīvai klienta maksātspējas izvērtēšanai. 

PTAC un nozares komersanti uzsvēra, ka datu aizsardzības regulējums jāpiemēro, ievērojot kredītu devējiem noteikto pienākumu veikt kvalitatīvu maksātspējas izvērtēšanu un nodrošināt, lai patērētāji neuzņemas pārmērīgas un sev neatbilstošas kredīta saistības. 

Pateicamies visām iesaistītajām pusēm par veltīto laiku un kvalitatīvu diskusiju!

Ja vēlies iesaistīties apspriedē par nozares labās prakses veidošanu, piesakies un kļūsti par LAFPA biedru, rakstot uz e-pasta adresi info@lafpa.lv

Go to Top