LAFPA: nebanku kreditēšanas sektorā vērojama sabalansēta izaugsme

Published On: May 3rd, 2017

Pērn patēriņa kredītos izsniegti 168,8 miljoni eiro, kas ir par 12% vairāk nekā 2015. gadā, liecina Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas apkopotie dati. Savukārt kredītu atteikumu skaits jaunajiem klientiem aizvadītā gada otrajā pusē sasniedza 65,6%, kas ir par 7,8 procentpunktiem vairāk nekā gadu pirms tam attiecīgajā periodā.

“Nebanku kreditēšanas sektorā šobrīd redzam sabalansētu attīstību. No vienas puses patērētāji kļuvuši optimistiskāki par ekonomikas attīstību valstī un saviem ienākumiem, savukārt no otras puses kredītdevēju īstenotās klientu maksātspējas vērtēšanas procedūras nepieļauj neapdomīgu aizņemšanos. To parāda arī dati par kredītportfeļa kvalitāti,” uzsver Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš, vienlaikus norādot, ka pozitīvu efektu uz nozares datiem ir devušas arī izmaiņas normatīvajā regulējumā, kas stājās spēkā aizvadītā gada 1. janvārī.

Saskaņā ar asociācijas apkopotajiem datiem aizvadītā gada 31. decembrī asociācijas biedru neto kredītportfelī bez kavējuma bija 91% aizdevumu, kas ir par 1,5 procentpunktiem labāk nekā uz 2015. gada 31. decembri. Analizējot datus, redzams, ka par 49% pieaudzis to aizdevumu apjoms, kur patērētājs izvēlas atmaksu veikt vairākos maksājumos.

Pārskata periodā asociācijas biedri turpināja darbu pie jaunu pakalpojumu izstrādes, kas atbilstu mūsdienu tehnoloģiju prasībām. Tāpat nozares uzņēmumi apguva jaunus ārvalstu tirgus, kā arī strādāja pie iekšējo kontroles sistēmu uzlabošanas un izmaksu optimizēšanas.

Go to Top