LAFPA: konsultācijas par izmaiņām nebanku sektorā jāveic ar pašu nozari, nevis komercbankām

Published On: June 14th, 2018

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija neatbalsta Saeimas deputātu virzītās izmaiņas nozares regulējumā, ko šodien deputāti nodeva izskatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija uzskata, ka nav pieņemami, ka par nebanku kreditēšanas nozares regulējumu konsultācijas tiek veiktas ar Latvijas Komercbanku asociāciju, savukārt paši nozares uzņēmumi nav informēti par plānotajām izmaiņām regulējumā.

“Veids, kā tiek virzītas izmaiņas – sasteigti un konsultāciju procesā ar komercbanku pārstāvjiem, neiesaistot nozari, nav saprotams. Asociācija vairākkārt ir vērsusies Ekonomikas ministrijā lūdzot izveidot darba grupu nozares vidēja termiņa stratēģijas izstrādei. Šāds formāts būtu racionāls un saprotams, lai strādātu arī pie nozares problēmjautājumu risinājumiem,” uzsver Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumus asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš, atkārtoti aicinot politiķus nebanku kreditēšanas nozari neiekļaut priekšvēlēšanu kampaņās, lai nonāktu mediju dienas kārtībā.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija arīdzan norāda, ka Saeimas deputātu sagatavotā likumprojekta anotācija un pats grozījumu projekts ir nekvalitatīvi sagatavots, kas parāda, ka izmaiņas tiek virzītas sasteigti. Nozares dati anotācijā publiskoti nekorekti, savukārt redakcija grozījumiem ir tik vispārīga, ka no juridiskās tehnikas viedokļa nevienam nebūs skaidrs, kā izpildīt piedāvāto priekšlikumu. Tāpat nav saprotams, kā prasību īstenot, nepārkāpjot Vispārīgo datu aizsardzības regulu.

“Jebkurām izmaiņām normatīvajos aktos ir jābūt pamatotām un ar skaidru mērķi par sasniedzamo rezultātu. Lūdzam politiķus priekšvēlēšanu laikā būt profesionāliem un atbildīgiem, lai nesāktos vairāk solīšana ar likumdošanas procesu, ko jau šobrīd redzam – pirms pēdējā Saeimas sēdē iesniegti divi dažādi likumprojekti, par kuriem nozarei iepriekš nav bijusi informācija,” aicina Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Go to Top