LAFPA: izmaiņas likumdošanā nedrīkst kļūt par priekšvēlēšanu kampaņas elementu

Published On: June 12th, 2018

Priekšpēdējā Saeimas sēdē virzīt izmaiņas finanšu nozares regulējumā, lai vairotu sociālo kapitālu pirms vēlēšanām, nav pieņemama prakse likumdošanas veidošanā, uzskata Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš, komentējot Latvijas Reģionu Apvienības virzītos grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, ar kuriem politiskā partija rosina noteikt kredīta kopējo izmaksu ierobežojumu 0,07% dienā no kredīta summas. Paredzams, ka parlaments Latvijas Reģionu Apvienības priekšlikumu skatīs ceturtdien, 14. jūnijā.

Lai izmaiņas nozares regulējumā nekļūtu par priekšvēlēšanu kampaņas elementu, Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija aicina politiskās partijas līdz Saeimas vēlēšanām nevirzīt jaunas, iepriekš neizdiskutētas izmaiņas normatīvajā regulējumā, kā arī neatbalstīt Latvijas Reģionu Apvienības virzītos priekšlikumus.

“Demisiju pieprasīšana, populistiski priekšlikumi, kas iesniegti pēdējā mirklī, neanalizējot to ietekmi uz tirgu un patērētāju, nav pieņemama prakse likumdošanas veidošanai. Mēs redzam, ka ir sākušās priekšvēlēšanu kampaņas, kas iezīmējas ar vairāk solīšanu, lai politiķi tikai spētu nokļūt mediju dienas kārtībā. Latvijas Reģionu apvienības priekšlikums ir skaudrs piemērs tam,” uzsver Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Vizot izmaiņas patērētāju kreditēšanas nozares regulējumā, politiskā partija nav veikusi analīzi par to, kādu ietekmi izmaiņas atstās uz tirgu un patērētāju, vai nosakot nesamērīgus ierobežojumus, netiks veicināta “nelegālā kreditēšana”, vai netiks radītās priekšrocības komercbankām patēriņa kreditēšanas segmentā un vai vispār patēriņa aizdevumi pie šādiem nosacījumiem tirgū pastāvēs. Nav sniegts arī pamatojums konkrētajam pakalpojuma cenas ierobežojumam. Tāpat nav veikta analīze par ierobežojuma ietekmi uz uzņēmumu darbību un spēju nosegt administratīvās izmaksas.

“Jebkuriem ierobežojumiem ir jābūt pamatotiem, samērīgiem un ar skaidru redzējumu par sasniedzamo mērķi. Esošā piedāvājuma mērķis ir mēģinājums priekšvēlēšanu laikā nonākt mediju uzmanības centrā,” uzsver Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Go to Top