LAFPA: FM sagatavotais kopfinansējuma pakalpojumu likumprojekts ir starptautiski konkurētspējīgs

Published On: September 14th, 2017

Finanšu ministrijas (FM) izstrādātais Kopfinansējuma pakalpojumu likumprojekts, kas izsludināts valsts sekretāru sanāksmē, ne vien veicinās jaunu un inovatīvu finanšu tehnoloģiju uzņēmumu veidošanos Latvijā, bet potenciāli varētu piesaistīt arī citās valstīs strādājošās savstarpējo aizdevumu jeb kopfinansējuma platformas, uzskata Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija.

“Asociācijas biedri ir gandarīti, ka izstrādātais likumprojekts aptvers visus tirgus dalībniekus, radot normatīvo regulējumu arī kredītprasību izvietošanai un administrēšanai kopfinansējuma platformās. Pieņemot likumu, kas viena normatīvā akta ietvaros skaidri definē prasības dažāda veida platformām, Latvija var kļūt par labas prakses piemēru Eiropā, kur joprojām ļoti daudzās valstīs darbs pie normatīvā regulējuma izstrādes šajā jomā nav uzsākts,” skaidro Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Asociācija atzinīgi vērtē FM darbu, virzot regulējumu finanšu tehnoloģiju jomā, kas ir izveidojusies tikai pirms diviem gadiem. “Uzraugiem un likumdevējam ir jāspēj atrast efektīva sadarbības forma, jo finanšu tehnoloģiju uzņēmumi nav piesaistīti konkrētai valstij un to darbību var viegli pārcelt uz citām valstīm, kur regulējums ir skaidrāks un konkurētspējīgāks,” norāda Gints Āboltiņš, atzinīgi vērtējot FM uzsākto darbu.

FM izstrādātais likumprojekts definē pakalpojuma sniedzēja darbības reģistrāciju, prasības amatpersonām un akcionāriem, minimālā pamatkapitāla apjomu, pakalpojuma sniedzēja un izmantotāja naudas nošķirtību, informācijas atklāšanas un datu aizsardzības prasības, reorganizācijas un likvidācijas kārtību, kā arī citus jautājumus.

Jau iepriekš ziņots, ka šā gada 7. septembrī valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Kopfinansējuma pakalpojumu likumprojekts. Tā mērķis ir attīstīt kopfinansējuma pakalpojumus finanšu un kapitāla tirgū.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedru vidū ir piecas Latvijā vadošās kopfinansējuma platformas: Mintos, TWINO, Viventor, Bulkestate, kā arī Robocash. Šā gada pirmajā pusgadā caur tām veiktas investīcijas vairāk nekā 205 miljonu eiro apmēra.

Go to Top