LAFPA aicina patērētājus uzmanīties no krāpniekiem finanšu darījumos

Published On: October 28th, 2019

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija (LAFPA) aicina patērētājus uzmanīties no krāpniekiem finanšu darījumos. Tipiskākie krāpniecības gadījumi, par kuriem asociācija regulāri saņem informāciju, ir saistīti ar dažāda veida ieguldījumiem.

“Pēdējā pusgada laikā pie mums ir vērsušies vairāki desmiti iedzīvotāju ar lūgumu palīdzēt gadījumos, kad patērētājs ir kļuvis par krāpniecības upuri saistībā ar dažāda veida ieguldījumiem akciju tirgos vai fondos. Nepārbaudot informāciju, vai pakalpojuma sniedzējs ir licencēts, patērētājs ir pārskaitījis naudu, bet vēlāk nav saņēmis atpakaļ ne savu ieguldīto naudu, ne solīto peļņu,” skaidro Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Asociācija aicina pirms jebkura ieguldījuma veikšanas pārliecināties, vai pakalpojuma sniedzējs ir licencēts, informāciju pārbaudot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas mājas lapā. Savukārt informāciju par licencētiem kredītdevējiem var atrast Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājas lapā.

“Ja ir noticis krāpniecisks gadījums, aicinām patērētājus nekavējoties vērsties Valsts Policijā un atbilstošā uzraugošajā iestādē, vai tā ir Finanšu un kapitāla tirgus komisija vai Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Diemžēl redzam, ka ļoti daudziem krāpniecību upuriem ir nedrošība vai kauna izjūta un viņi nelabprāt runā par notikušo, kas kavē krāpniecību atklāšanu,” norāda asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par kiberdrošības jautājumiem, oktobris ir pasludināts par kiberdrošības mēnesi. Kiberdrošības mēneša ietvaros LAFPA jau vairākus gadus informē sabiedrību par to kā droši lietot internetu un sociālos tīklus, pievēršot uzmanību tieši finanšu pakalpojumiem.

Go to Top