Izaugsmes instrumenti2024-03-27T15:30:20+02:00

IZAUGSMES INSTRUMENTI

Viens no Fintech Latvija asociācijas galvenajiem mērķiem ir stiprināt finanšu tehnoloģiju jeb fintech nozari Latvijā un celt tās konkurētspēju arī ārpus valsts robežām. Minēto mērķi FLA mēģina sasniegt, attīstot sadarbības un partnerības ar dažādām organizācijām un uzņēmumiem. Tostarp, cieši sadarbojoties ar fintech ekosistēmas dalībniekiem: investoriem, konsultantiem un dažādām inkubācijas un akcelerācijas programmām, saviem biedriem piedāvājam piekļuvi augsti kvalificētiem profesionāļiem un organizācijām dažādās jomās.

Ja vēlaties iepazīties ar kādu no mūsu partneriem, lūdzu, sazinieties ar mums, rakstot uz e-pastu: info@fla.lv. Mēs esam šeit, lai veicinātu kontaktu apmaiņu un tīklošanos, kas palīdz jums jūsu attīstībā.

“Mastercard” uzsācis “Lighthouse” programmu, lai veidotu partnerības ar vadošajiem finanšu tehnoloģiju, kiberdrošības un produktivitātes jaunuzņēmumiem. Programmas mērķis ir apvienot jaunuzņēmumus, bankas, investorus un konsultantus, lai veicinātu inovatīvu ideju realizāciju.

“Mastercard” “Lighthouse” programma sastāv no diviem virzieniem:

FINITIV programma fokusējas uz fintech uzņēmumiem un finanšu tehnoloģiju veicinātājiem, kas atrodas un/vai darbojas Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, un kuru mērķis ir paplašināt savu darbību, izmantojot partnerības.

MASSIV programma ir vērsts uz ietekmi veicinošiem un radošiem jaunuzņēmumiem Ziemeļvalstīs un Baltijā, lai līdz 2025. gadam palīdzētu miljardam cilvēku dzīvot pārtikušāku un drošāku dzīvi.

Tenity ir 2016. gadā Cīrihē dibināts jaunuzņēmumu inkubators, akselerators un agrīnās stadijas riska kapitāla uzņēmums, kas galvenokārt koncentrējas uz Fintech, Insurtech, Regtech un Deeptech uzņēmumiem. Tas nodrošina inkubācijas un akselerācijas programmas, palīdzot jaunuzņēmumiem veidot kontaktus ar uzņēmumiem, ekspertiem, mentoriem un investoriem agrīnās un vēlīnās stadijas riska investīciju un sadarbības iespējām. Uzņēmumam pašlaik ir darbības centri Cīrihē, Singapūrā, Madridē un Tallinā.

Gravity HUB  ir Rīgā bāzēta investoru vēstniecība. “Gravity HUB” misija ir radīt vidi, kurā riska kapitāla uzņēmumi un investori var ietekmēt centrālās un austrumeiropas jaunuzņēmumu ekosistēmu.

IronWolf Capital ir ieguldījumu pārvaldības uzņēmums, kas specializējas personalizētu ieguldījumu pārvaldības risinājumu jomā. Koncentrējoties uz stratēģisko plānošanu un rūpīgu analīzi, tas piedāvā visaptverošas ieguldījumu stratēģijas dažādās aktīvu klasēs. “IronWolf Capital” ir pazīstams ar savu apņemšanos nodrošināt pārredzamību un klientu apmierinātību, un tas ir uzticams partneris privātpersonām un iestādēm, kas vēlas palielināt un saglabāt savu ienākumu līmeni.

Techpassport revolucionizē veidu, kā jaunie tehnoloģiju uzņēmumi sadarbojas ar uzņēmumiem. Tā ir specializēta SaaS (Software as a Service) platforma, kas sadarbībā ar bankām garantē visaugstākās kvalitātes analīzi, veidojot EmTech nākotni.

TechPassport.io vienkāršo programmatūras atbilstības procesus uzņēmumiem, piedāvājot visaptverošu platformu, kas savieno jauno tehnoloģiju sniedzējus ar finanšu iestādēm atbilstības uzdevumu automatizācijai. Risinājums ļauj efektīvi novērtēt, izsekot un uzturēt atbilstību, sākot no GDPR līdz ISO atbilstībai. Centralizējot datus un automatizējot darba plūsmas, TechPassport.io palīdz organizācijām samazināt risku un uzlabot darbības efektivitāti, piedāvājot vērtīgu līdzekli, lai orientētos sarežģītajā regulatīvajā vidē.

Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) ir eņģeļu investoru tīkls, kas veic ieguldījumus jaunuzņēmumos ar izcilu izaugsmes potenciālu. Bijušie uzņēmumu īpašnieki un citi zinātkāri, pieredzējuši profesionāļi ar savu pieredzi, laiku un naudu atbalsta inovatīvu projektu dibinātājus Latvijā un ārvalstīs.

Chapter54 ir programma, kas paredzēta Eiropas tehnoloģiju uzņēmumiem, kuri vēlas apgūt Āfrikas tirgus. Programma ir pielāgota dažādām nozarēm, tā neparedz kapitāla ieguldījumus, bet piedāvā pieredzējušu mentoru atbalsta tīklu un plašu priekšrocību klāstu. Programmu Chapter54 atbalsta globālā investīciju kompānija Partech ar tās jaunuzņēmumu kopienas Partech Shaker starpniecību, un tās izveidi iniciēja Vācijas KfW Attīstības banka. Chapter54 jau ir sekmējis tādu uzņēmumu attīstību kā Ebury, Ledger vai SumUp.

Flashpoint ir starptautisks tehnoloģiju investīciju pārvaldnieks ar aptuveni 500 miljonu ASV dolāru AUM, kas koncentrējas uz ASV un Rietumeiropas tehnoloģiju uzņēmumiem no Eiropas un Izraēlas. Flashpoint pārvalda piecus riska kapitāla fondus, kas aptver trīs produktus: “Venture Capital”, “Growth Debt”, and “Direct Secondary”. Uzņēmuma galvenais birojs atrodas Londonā, un tam ir biroji Ņujorkā, Telavivā, Budapeštā, Varšavā, Rīgā un Nikosijā.

Flashpoint misija ir apvienot kapitālu, zināšanas, cilvēkus un labāko praksi un palīdzēt sociāli atbildīgai attīstībai. Naudas atdeve ir svarīga, taču Flashpoint komandai vienlīdz svarīgi ir arī nemateriālie aspekti. Flashpoint ir ieguldījis trešdaļu sava kapitāla tēmās, kas maina pasauli uz labo pusi, tostarp e-mācībās, telemedicīnā un tiešsaistes darba platformās.

Go to Top