Ieskats forumā “Nākotnes finanšu pakalpojumi jau šodien”

Published On: May 8th, 2017

Pirmdien, 8. maijā, notika pirmais finanšu nozares stratēģiskās attīstības forums “Nākotnes finanšu pakalpojumi jau šodien”. Foruma laikā Latvijas un ārvalstu eksperti dalījās savā pieredzē par mehānismiem ilgtspējīgai ekonomikas attīstībai, finanšu sektora aktuāliem regulējuma nosacījumiem, kā arī globālām tendencēm.

Foruma īpašais viesis bija Eiropas Komisijas Priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

Forumā laikā tika prezentēts Deloitte Latvia veiktais pētījums par starptautiskajām tendencēm finanšu tirgus tiesiskajā regulējumā kontekstā ar Latvijas īstenoto labo praksi.

Pasākuma ietvaros liela uzmanība tika veltīta finanšu tehnoloģijām, raugoties uz to, kā uz valsts konkurētspējas stiprināšanas instrumentu sinerģijā ar tradicionālajiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem. Finanšu pakalpojumu nozares, kā arī Latvijas stratēģiskās attīstības politikas veidotāji diskutēja par nozares inovācijām, tendencēm, tiesisko regulējumu, kā arī patērētāja vajadzībām.

Foruma “Nākotnes finanšu pakalpojumi jau šodien” piedalījās EK viceprezidents Valdis Dombrovskis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu politikas jautājumos Līga Kļaviņa, Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš, Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne, 4finance izpilddirektors George Georgakopoulos, Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa, savstarpējo aizdevumu platformas “Mintos” vadītājs Mārtiņš Šulte un daudzi citi.

Foto no pasākuma pieejami šeit.

Moderna finanšu sektora pamats – inovācijas + Q&A
Arvils Ašeradens, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs

Finanšu sektora attīstība. Esošā situācija un finanšu attīstības plāns 2017.- 2019. + Q&A
Līga Kļaviņa, Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu politikas jautājumos

4finance: Rīgas globālais FinTech inovators
George Georgakopoulos, 4finance izpilddirektors

Ārpusbanku kreditēšanas tirgus tendences un patērētāju tiesības
Igors Rodins, Deloitte Latvia partneris
Diskusija: Finanšu sektora attīstība. Uzraudzības aktualitātes

Diskusija: Finanšu pakalpojumu digitālā transformācija

Diskusija: Latvijas Republikas finanšu sistēmas normatīvais regulējums

Diskusija: Latvijas konkurētspēja ģeopolitisko notikumu ietekmē

Go to Top