Fintech Brokastis “Web3 tehnoloģiskā revolūcija – Latvijas iespēja ekonomikas izrāvienam”

Published On: December 20th, 2023

Gadu Fintech brokastu ciklā noslēdzam ar karstām diskusijām un lielu ekosistēmas interesi par tēmu: “Web3 tehnoloģiskā revolūcija – Latvijas iespēja ekonomikas izrāvienam”. Brokastis Fintech Latvija asociācija organizēja kopā ar Latvijas Blokķēdes attīstības asociāciju.

Uzrunas pasākumā teica Latvijas Blokķēdes attīstības asociācijas vadītājs Reinis Znotiņš,

uzsverot to, ka 2024. gadā Latvijai ir lieliska iespēja izdarīt ekonomisko izrāvienu, piesaistot trešās paaudzes interneta tehnoloģiju kompānijas. Lai šo veiksmīgi izdarītu, nepieciešams sakārtot likumdošanu un aktīvi uzrunāt nozares kompānijas, kas nākamajā gadā meklēs iespēju licencēties vienā no Eiropas Savienības valstīm. “No asociācijas puses esam snieguši iniciatīvas likumdošanas izmaiņām, kā arī esam gatavi veltīt savus resursus starptautisko kompāniju uzrunāšanai. Ceram, ka arī valsts sektors šo iespēju garām nelaidīs un būs gatavs spert vajadzīgos soļus, lai Latvija savu iespēju ekonomiskajai transformācijai izmantotu.

Savukārt, par to kā Web3 tehnoloģijas var palīdzēt gūt virsroku aviācijas konkurences cīņā, iepazīstināja Artūrs Garais, “AirBaltic” Web3 projektu vadītājs. 

Diskusija, tajā piedaloties Saeimas deputātam Andrim Kulbergam, Ekonomikas ministrijas Parlamentārajam sekretāram Jurģim Miezainim un Olgai Petrovai, Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes galvenajai finanšu tehnoloģiju ekspertei, izvērtās ļoti dinamiska. Daži no diskusijas punktiem, kas tika pārspriesti:

Saeimas deputāts Andris Kulbergs: “Blokķēdes, kriptovalūtu un finanšu tehnoloģiju sektors ir milzīga iespēja Latvijai. Mums ir jārada pievilcīgs regulējums un likumdošana, taču jāmācās no banku sektora regulācijas kļūdām, lai izvairītos no pārāk liberālas pieejas vai pārregulācijas riskiem, un jāstrādā pie sabiedrības un lēmumu pieņēmēju izglītošanas par blokķēžu nozares sniegtajām iespējām.”

Ekonomikas ministrijas Parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis: “Šobrīd ir īstais brīdis runāt par Latvijas lomu inovatīvu digitālu virzienu drošā un saskaņotā attīstībā, jo Eiropa sāk domāt par blokķēdes sektora regulāciju. Šis ir inovatīvs sektors ar augstu pakalpojumu eksportspēju un pievienoto vērtību, un mēs vēlamies adaptēt regulējumu tādā līmenī, lai Latviju par savu mītnes vietu izvēlētos arvien lielāks skaits inovatīvu ārvalstu uzņēmumu.”

Visi bija vienisprātis, ka ir jāstrādā pie izglītošanas – jāvairo zināšanas par šīm tēmām lēmumu pieņēmēju rindās, kā arī pie informācijas izplatīšanas sabiedrībā. Tiekamies Fintech brokastu pasākumos jau jaunajā gadā! 

Go to Top