Fintech Brokastis: “Unraveling Fintech Innovation. Microservices vs. Monolith Infrastructure”

Published On: October 31st, 2023

Pagājušajā nedēļā, 26. oktobrī, uzsākās jaunā “Fintech breakfast” tīklošanās pasākumu korporatīvā sezona. Un sākām mēs ar ļoti izaicinošu, vienlaikus svarīgu tēmu: “Unraveling Fintech Innovation. Microservices vs. Monolith Infrastructure”, ko Fintech Latvia asociācija organizēja sadarbībā ar “TeraSky”.

Pastāvīgi mainīgajā finanšu tehnoloģiju nozarē – programmatūras arhitektūras izvēle – tiešā veidā ietekmē katru finanšu produkta izstrādes procesa posmu. Lai gan tradicionālāki finanšu pakalpojumu sniedzēji mēdz paļauties uz monolītām arhitektūrām, mūsdienu finanšu tehnoloģiju nozares uzņēmumi, tostarp jaunuzņēmumi, bieži izmanto mikroservisus un “cloud-native” infrastruktūru resursus, lai optimizētu procesus un padarītu tos efektīvākus.

Lai gan galvenais jautājums: “Vai fintech jomā pienācis laiks atvadīties no mantotās infrastruktūras?” netika līdz galam atbildēts, gan fintech, gan tradicionālie un pieredzējušākie nozares uzņēmumi, tostarp banku pārstāvji, paneļu diskusijas dalībnieki, dalījās viedokļos un diskutēja par katras pieejas priekšrocībām un trūkumiem. Kā rezultātā, aizvadījām pilnvērtīgu un dinamisku diskusiju. Ir skaidrs, ka dinamiskais finanšu tehnoloģiju tirgus kopumā mudina tirgus dalībniekus meklēt arvien efektīvākus, drošākus un inovatīvākus tehnoloģiskus risinājumus.

“How microservices reduce time-to-market and increases resiliency”
by Justas Krikštaponis, TeraSky

“Exploring the Synergy Between Microservices and Composable Architecture”
by Ben Goldin, Plumery

Panel discussion: “Unraveling Fintech Innovation. Microservices vs. Monolith Infrastructure”

Liels paldies diskusijas dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas un Portugāles:
Justs Krikštaponis, “TeraSky” CTO
Bens Goldins, “Plumery” Dibinātājs un izpilddirektors
Jeļena Antipova, “VIA SMS Group” CTO
Sergejs Viskovskis, “Indemo.eu” Izpilddirektors un līdzdibinātājs
Nora Pastore, “Signet bank” Attīstības vadītāja

Paldies “TeraSky” komandai, Mārim Priekulim un Arkādijam Rapoportam, par veiksmīgo sadarbību šī pasākuma organizēšanā, sniedzot priekštatu par to, kā fintech uzņēmumi var iegūt no sadarbības ar mikroservisu pakalpojuma sniedzējiem!

Go to Top