finansu pratiba2023-08-19T14:15:03+03:00

Finanšu pratība

Finanšu prātības platforma pieejama šeit

Eleving Group ir izstrādājusi finanšu pratības platformu, kurā ikviens var novērtēt savu esošo kredītsaistību veselību, izvērtēt, vai jaunas kredītsaistības šā brīža budžeta ietvaros būtu prātīgs lēmums, kā arī atrast padomus par budžeta plānošanu, parādu pārvaldību, uzkrājumu veidošanu, finanšu higiēnu un daudz ko citu. Platformas galvenais mērķis ir izglītot patērētājus par privāto finanšu pārvaldību un galvenajiem aspektiem, kas jāņem vērā, plānojot jaunās kredītsaistības. Uzņēmuma mērķis ir līdz 2025. gadam izglītot vairāk nekā 500 000 patērētāju visos pārstāvētajos tirgos.

Finanšu pratības vebināri darbiniekiem

Eleving Group katru gadu organizē iekšēju vebināru par finanšu pratību un personīgā budžeta plānošanu Grupas darbiniekiem. Galvenais mērķis ir sniegt vērtīgus ieteikumus par to, kā sabalansēt savu budžetu pieaugošas inflācijas apstākļos un kā uzlabot savu finansiālo labklājību. 2022. gadā finanšu pratības vebināros piedalījās vairāk nekā 200 Eleving Group darbinieku. Attiecīgais vebinārs tika izstrādāts sadarbībā ar Investoru Klubu.

Aiznemiesatbildigi.lv platformas iniciatora – AS 4finance – mērķis ir nodrošināt individuālu pieeju katram patērētājam, palīdzēt izvērtēt aizdevēju, kā arī izglītot par atbildīgās aizņemšanās pamatprincipiem.

ŠĪ platforma sniedz atbildes uz būtiskākiem jautājumiem, kas saistīti ar aizdevuma noformēšanu, kredīta piešķiršanas noteikumiem un aizdevuma atmaksas procesu, kā arī citiem klientiem noderīgiem jautājumiem. Tas ir informācijas avots, kurā vienkopus pārskatāmā un viegli lasāmā veidā ir pieejama noderīga, kvalitatīva aktuāla informāciju gan par nozares jaunumiem, gan arī par personīgo finanšu plānošanu un aizņemšanos.

Mācību kurss 12. klašu skolēniem “Finanšu prasmes”

Lai audzinātu finansiāli izglītotu topošo ekonomikas sistēmas dalībnieku paaudzi, kas spētu patstāvīgi pieņemt gudrus un tālredzīgus finanšu lēmumus, nebanku kreditēšanas tirgus līderis AS “4finance”, sadarbībā ar profesionālās tālākizglītības centru “Digitālo prasmju centrs”, 2022. gadā ir uzsākuši mācību kursu 12. klašu skolēniem “Finanšu prasmes”.

Kursa mērķis ir izveidot priekšstatu par naudas instrumentu būtību un to pielietošanas metodēm, izstrādāt skolēnu vidū praktiskās iemaņas finanšu lēmumu pieņemšanā un sniegt pietiekamas zināšanas par tehniskām prasmēm un ekonomiskiem procesiem.

Iekš aiznemiesatbildigi.lv lapas ir izveidota jauna sadaļa “Finanšu prasmes”, kurā var vairāk uzzināt par mācību kursu 12. klašu skolēniem “Finanšu prasmes”

Apskaties informatīvo bukletu šeit

DelfinGroup finanšu pratības iniciatīvas vērstas uz ilgtspējīgu naudas prasmes kultūru un kompetenču pilnveidi mazāk aizsargāto Latvijas iedzīvotāju – senioru – vidū. Uzņēmums aktīvi atbalsta Latvijas senioru kopienu apvienību (LSKA), sadarbībā ar kuru tiek organizēti semināri senioriem par naudas pratību, budžeta viedu plānošanu un izmaksu samazināšanas iespējām. Izmantojot DelfinGroup zīmola Banknote plašā filiāļu tīkla priekšrocības, 2022. gada nogalē vairāk nekā 90 filiālēs 38 Latvijas pilsētās tika izvietoti ap 5 000 drukātu bukletu. No tiem seniori un arī citi interesenti var saņemt padomus ikdienas tēriņu samazināšanai un informāciju par pieejamo valsts atbalstu. Uzņēmums arī turpmāk savās finanšu pratības aktivitātēs izvirzīs seniorus kā primāro mērķu grupu, lai sniegtu viņiem laikmetam atbilstošas prasmes un zināšanas un veicinātu senioru sociālo un finanšu iekļautību.

Izglītojošs saturs tiek arī radīts un atspoguļots Banknotes blogā

Patērētāju tiesību aizsardzības centra izglītojošais materiāls «Finanšu pratības pamatkurss – Ceļā uz dzīves meistarību»

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) vērš patērētāju uzmanību finanšu pratībai, tādēļ ir izstrādājis materiālu par finanšu jautājumiem “Finanšu pratības pamatkurss – Ceļā uz dzīves meistarību”, kas domāts gan pedagogiem un jauniešiem, gan ikvienam interesentam, kas vēlas labāk izprast, kā rīkoties ar savu naudu – izvēloties un lietojot dažādus finanšu produktus, kā arī plānojot savu budžetu un tēriņus un pasargājot sevi no iespējamas krāpniecības.

“Finanšu pratības pamatkurss – Ceļā uz dzīves meistarību” pieejams šeit: www.ptac.gov.lv

Go to Top