FiDA regula: no “Open Banking” līdz “Open Finance”

Published On: March 25th, 2024

Pievienojieties mums un piedalies vebinārā, kur tiksi iepazīstināts ar aktualitātēm finanšu datu apmaiņā, ko varētu devēt par brīdi, kad līdz ar jauno pieeju pakalpojumiem finanšu tehnoloģiju jomā: “Open Banking” konceptu, parādās arī “Open Finance”.

Šis tiešsaistes pasākums ir daļa no Fintech Akadēmijas – finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vadītāju apmācību projekta, ko šī gada sākumā īstenoja Fintech Latvija asociācija. Līdzīgi kā akadēmijas, tā arī šī satelīt-pasākuma mērķis, ir sniegt ieskatu jaunākajās nozares aktualitātēs un izaicinājumos, kas skar FiDa regulu.

Tā kā Eiropas Komisijas priekšlikums šobrīd tiek izskatīts Eiropas Parlamentā un Padomē, FiDA regulas pieņemšana sola no jauna definēt uzņēmējdarbības modeļus, produktus un klientu piesaistes stratēģijas finanšu sektorā kopumā. Atšķirībā no “Open Banking”, “Open Finance” attiecas uz jau daudz plašāku finanšu datu klāstu, solot plašāku ietekmi uz kredītiestādēm, pūļa finansēšanas pakalpojumu sniedzējiem, kriptoaktīvu pakalpojumu sniedzējiem un daudziem citiem. Tāpēc apmeklē vebināru un uzzini vairāk par to, ko īsti nozīmēs šīs regulas ieviešana.

Pasākumu organizē Fintech Latvija asociācija kopā ar advokātu biroju “Ellex Kļaviņš”.

Laiks: 2024. gada 12. aprīlī plkst. 10.00-11.30.

Cena: 25 EUR (FLA biedriem); 50 EUR (pārējiem)

Programma:

10.00: Pasākuma sākums un ievadvārdi

10.05-10.50 FiDA regula un detalizēts pārskats par “Open Banking” un “Open Finance” attīstību.

10.50-11.00 Jautājumu un atbilžu sesija

11.00-11.20 Īss ieskats ES regulējuma izmaiņās

  • Nesen pieņemtā Patēriņa kredītu direktīva
  • Izmaiņas finanšu pakalpojumu distances līgumu un tūlītējo maksājumu likumdošanā
  • Priekšlikumi par digitālo eiro, PSD3/PSR un kotēšanas paketi

11.20-11.30 Jautājumu un atbilžu sesija

11.30 Noslēgums

Tāpēc pievienojieties mums, lai kopā izzinātu ES finanšu nākotni, kur izpratne par atvērto finanšu un regulējuma attīstību varētu būt viens no galvenajiem faktoriem, lai spētu izmantot arvien jaunas iespējas!

Go to Top