Eiropas finanšu tehnoloģiju uzņēmumi vienotāki nekā jebkad agrāk

Published On: March 20th, 2024

Pēdējo mēnešu laikā EDFA piedzīvojusi jaunu dalībnieku pieplūdumu, kas, attiecīgi, atspoguļo pieaugošo pieprasījumu pēc pārrobežu sadarbības, pārredzamības un efektivitātes uzlabošanas digitālo finanšu nozarē. Šis pieplūdums vienlaikus liecina arī par nozares ieinteresēto personu kopīgiem centieniem – veicināt savstarpēji saistītu un dinamisku ekosistēmu.

Pašlaik EDFA tiek pārstāvētas vairāk nekā 15 valstis un ir būtisks partneris, lai izprastu digitālo finanšu nozari Eiropā. Tā ļauj politikas veidotājiem un regulatoriem iegūt tīklu ar profesionāliem nozares ekspertiem, kas nereti ir galvenais priekšnoteikums pakalpojumu un produktu uzlabošanā un attīstīšanā. “Ņemot vērā ieinteresēto asociāciju skaitu jau šobrīd, līdz gada beigām, domāju, biedru skaits sasniegs 30 asociācijas, kas pārstāvēs aptuveni 20 valstis,” uzsver jaunais EDFA ģenerālsekretārs Havjērs Kormans (Xavier Corman).

Lai īstenotu šo misiju, atjaunota EDFA valde, kurā iecelti sekojošie digitālo finanšu ekosistēmas pārstāvji: Alessandra Guion (Fintech Beļģija), Kristen Charvin (Fintech Francija), Rodrigo Garcia de la Cruz (Fintech un Insurtech asociācija Spānijā), Gabor Davidhazy (Elektronisko maksājumu pakalpojumu sniedzēju asociācija Ungārijā), Sergio Zocchi (Fintech Itālija), Don Ginsel (Fintech Nīderlande), Cosmin Cosma (Fintech asociācija Rumānijā), Tina Lūse (Fintech Latvia asociācija) un Daniel Isdal Furset (Fintech Norvēģija). Tāpat ievēlēts arī jauns prezidents: Don Ginsel (Holland Fintech). Jaunās valdes mērķis ir radīt lielāku mijiedarbību un sadarbību starp Eiropas fintech uzņēmumiem, iestāties par labāku pakalpojumu veidošanos Eiropā, kā arī iniciēt un stimulēt radošumu starptautiskās konkurences apstākļos. Jāpiemin, ka EDFA šajā sakarā aicina savā pulkā iestāties asociācijas arī no citām valstīm, kas darbojas digitālo finanšu jomā.

Digitālās finanses ir viena no visstraujāk augošajām ekonomikas nozarēm visā Eiropā. Aplēses liecina, ka šajā nozarē 2023. gadā tika ieguldīti 13 miljardi eiro, padarot to par vienu no inovatīvākajām nozarēm, kas piesaista ievērojamu kapitālu Eiropā.

Par EDFA: Eiropas Digitālo finanšu asociācija (EDFA) ir viena no vadošajām nozares organizācijām, kuras mērķis ir apvienot un stiprināt digitālo finanšu nozari Eiropā. Veicinot sadarbību, pārredzamību un iekļaušanu, EDFA cenšas attīstīt dinamisku ekosistēmu, kas veicina tās dažādo dalībnieku izaugsmi un konkurētspēju. EDFA netieši pārstāv vairāk nekā divus tūkstošus fintech, insurtech un regtech uzņēmumu Eiropas Ekonomiskajā zonā.

Go to Top