“Creamfinance” un “TWINO” starp Forbes top 30 Baltijas inovatīvākajiem uzņēmumiem

Published On: August 24th, 2017

Prestižais biznesa medijs “Forbes” ir publicējis sarakstu ar TOP 30 Baltijas uzņēmumiem, kuriem sekot līdzi 2017. gadā. Starp tiem minēti arī finanšu tehnoloģiju (FinTech) uzņēmumi “Creamfinance” un “TWINO”.

“Baltijas valstis pēdējos gados starptautiskajā vidē arvien vairāk ir apliecinājušas sevi kā vietu, kur veidojas un attīstās jauni un inovatīvi uzņēmumi. Forbes veidotais Baltijas inovatīvāko uzņēmumu saraksts ne tikai motivē pašus uzņēmējus izvirzīt arvien ambiciozākus mērķus, bet arī veido priekšstatu par Baltiju kā investīcijām piemērotu vietu ārvalstu investoru vidū,” uzsver Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš, paužot gandarījumu par to, ka starp Forbes minētajiem uzņēmumiem ir arī divi Latvijas FinTech nozares pārstāvji.

Forbes publikācijā teikts, ka “Creamfinance” ir viens no straujāk augošajiem FinTech uzņēmumiem Eiropā, kurš, izvērtējot klientu maksātspēju, izmanto “smart data” analīzes pieeju. Lai gan uzņēmums dibināts tikai 2012. gadā, šobrīd tas strādā jau septiņās valstīs un kopā nodarbina 200 cilvēkus.

Par “TWINO” Forbes raksta, ka uzņēmums savu darbību uzsāka 2009. gadā, kad izsniedza aizdevumus no saviem līdzeļiem, savukārt 2015. gadā tas mainījis savu darbības modeli, kļūstot par šobrīd jau vienu no straujāk augošajām savstarpējo aizdevumu platformām, kas strādā deviņās valstīs.

Pavisam no Latvijas Forbes sarakstā ir minēti 10 uzņēmumi: “Bitfury”, “Airdog”, “Infogram”, “Juro”, “Vividly”, “Sorry As a Service”, “Funderful” un “Mint.me”.

Forbes publikācija par inovatīvākajiem uzņēmumiem Baltijā pieejama šeit.

Go to Top