Caur Latvijas savstarpējo aizdevumu platformām 2018. gadā veiktas investīcijas 1,28 miljardu eiro apmērā

Published On: April 15th, 2019

Pagājušajā gadā caur Latvijas savstarpējo aizdevumu platformām veiktas investīcijas aizdevumos 1,28 miljardu eiro apmērā, kas ir par 792 miljoniem vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas apkopotie nozares dati.

Aizvadītā gada ceturtajā ceturksnī tika finansēti aizdevumi 905 miljonu eiro apmērā, kas ir par 30% vairāk salīdzinājumā ar 2018. gada trešo ceturksni. Vislabākos rezultātus uzrādījusi Latvijā radītā savstarpējo aizdevumu platforma “Mintos”, kas stabili ieņem pirmo vietu arī Eiropā. Šajā platformā veiktās investīcijas 2018. gadā sasniegušas 1,04 miljardus eiro.

Pasaules tendences rāda, ka 2018. gadā savstarpējo aizdevumu platformas pārliecinoši iegājušas brieduma stadijā. Lielajiem uzņēmumiem šajā gadā bija iespēja augt, savukārt nelielas platformas savā izaugsmē stāvēja uz vietas vai pat izbeidza darbību. Ir uzņēmumi, kas aizvadītajā gadā spēra nākamo attīstības soli, piedāvājot publiskās uzņēmuma akcijas biržā. Viens no šādiem uzņēmumiem ir “Funding Circle” Londonā.

Līdz šim finanšu tehnoloģiju nozares uzņēmumi fokusējās uz viena produkta attīstīšanu, taču šobrīd nozares uzņēmumi domā par produktu skaita paplašināšanu. Šāda tendence raksturīga arī savstarpējo aizdevumu platformām, un tiek prognozēts, ka 2019. gadā šī tendence kļūs izteiktāka.

”Latvijā radītās savstarpējo aizdevumu platformas aizvien stabilāk nostiprinājušas savas pozīcijas Eiropas tirgū. Jau otro gadu pēc kārtas uzņēmumu darbības apjomi aug, un tas veicina finanšu sistēmas efektivitāti un pierāda Latvijas spēju konkurēt starptautiskā līmenī,” atzīst Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Ar savstarpējo aizdevumu platformu darbības rādītājiem Latvijā var iepazīties šeit.

Go to Top