Aptauja: zems atalgojums ir galvenais iemesls iedzīvotāju emigrācijai

Published On: September 8th, 2017

Zems atalgojums un nespēja atrast darbu ir divi galvenie iemesli, kāpēc Latvijas iedzīvotāji pārceļas dzīvot uz citām valstīm, liecina Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas aptaujas dati, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījuma centru “SKDS”.

“Politiskajā un mediju dienas kārtībā arvien biežāk izskan dažādi pieņēmumi par emigrācijas cēloņiem. Lai varētu korekti analizēt situāciju, sadarbībā ar pētījumu centru “SKDS” veicām aptauju, identificējot galvenos cēloņus,” norāda Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Galvenais iemesls, kāpēc respondentiem personīgi pazīstami cilvēki pārceļas dzīvot un strādāt uz ārvalstīm, ir atalgojums, kas Latvijā bijis pārāk zems, to kā galveno iemeslu norādīja 48% respondentu. Vēl 22% min, ka paziņas nav spējuši atrast darbu Latvijā, 8% norāda uz labākiem dzīves apstākļiem citā valstī, savukārt 6% atzīst, ka paziņām bankā bijušas parādsaistības.

Ar aptaujas datiem var iepazīties šeit: https://goo.gl/GXAs7f

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem 91% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem personīgi pazīst kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm. Apskatot sniegtās atbildes dažādās sociāli demogrāfiskajās grupās, rezultāti liecina, ka kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, salīdzinoši biežāk zina iedzīvotāji, kuri dzīvo Latgalē.

Aptauja veikta no 4. līdz 17. augustam, ar tiešo interviju palīdzību aptaujājot 1003 respondentus to dzīves vietās.

Go to Top