Aptauja: pēdējā pusgada laikā palielinājies informācijas daudzums par nelicencētiem aizdevējiem

Published On: February 10th, 2020

Vairāk nekā puse jeb 63% nebanku kredītņēmēju uzskata, ka pēdējā pusgada laikā ir palielinājies informācijas apjoms par nelicencētiem aizdevējiem, secināts aptaujā, ko Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija veica sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat.

“Pieprasījums pēc nelieliem aizdevumiem uz īsiem termiņiem nekur nav pazudis. Ja tirgū nav pieejami licencētu aizdevēju sniegtie pakalpojumi vai to pieejamība ir ierobežota, tad patērētājs tos meklēs citur, jo vajadzība pēc aizdevuma nepazūd. Tikai šajā situācijā, aizņemoties pie nelegāliem aizdevējiem, pastāv augsts risks, ka tiks aizskartas patērētāja tiesības, jo nav regulēta ne aizdevuma atmaksa, ne parāda piedziņas metodes,” uzskata Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš. Viņš piebilda, ka ar šo gadu Latvijā darbību pārtraukuši 7 uzņēmumi, kas radot papildus riskus nelegālajai kreditēšanai.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija aicina ikvienu, kurš ir saskāries ar nelegālo aizdevēju piedāvājumu, ziņot par to Valsts Policija un Patērētāju tiesību aizsardzības centram. Arī asociācija pēdējā pusgada laikā arvien vairāk saņem informāciju un sūdzības par dažādām finanšu krāpniecības shēmām.

Pētījumu aģentūra Norstat aptauju veica aizvadītā gada decembrī, sasniedzot 1014 respondentu.
Aptaujas rezultātus meklē šeit.

Go to Top