Apstiprina nozares standartus savstarpējo aizdevumu platformu darbības organizēšanai

Published On: May 18th, 2020

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija ir izstrādājusi un apstiprinājusi Latvijas kolektīvās finansēšanas nozares vadlīnijas, kuru mērķis ir izveidot Latvijā ilgtspējīgu un caurskatāmu kolektīvās finansēšanas nozari. Asociācijas izstrādātās vadlīnijas kā pirmais tirgus dalībnieks ir apņēmies ievērot savstarpējo aizdevumu platforma “TWINO”.

“Jebkurā industrijā, kura ir tās izaugsmes stadijā, mēs saskaramies ar tirgus dalībniekiem, kuri izvairās strādāt pēc labākās tirgus prakses, kas var atstāt negatīvu ietekmi uz visu industriju un tās tālāku attīstību. Lai stiprinātu investoru uzticību kolektīvās finansēšanas nozarei, esam izstrādājuši vadlīnijas, apkopojot darbības standartus. Esam gandarīti, ka tirgus dalībnieki ir pozitīvi novērtējuši šo nozares pašregulācijas iniciatīvu,” norāda Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš, norādot, ka tas dos lielāku caurspīdīgu investoriem, vērtējot platformu darbību.

Latvijas Kolektīvās finansēšanas vadlīnijas aptvers tādus jautājumus kā – platformas lietotāju līdzekļu aizsardzība, uzņēmuma korporatīvā pārvaldība, informācijas pieejamība un klientu informēšana, reklāmas prakse, pasākumi interešu konflikta novēršanai un datu aizsardzībai, kā arī virkni citu principu.

Uzņēmumi, kas apņēmušies īstenot vadlīnijas savā biznesa praksē, nodrošinās to, lai tās zinātu uzņēmuma darbinieki, kā arī tās būtu brīvi pieejamas investoriem, turklāt valodās, kādās notiek saziņa ar investoriem. Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijai ir tiesības aizliegt uzņēmumiem atsaukties uz vadlīnijām, ja tiek konstatēti pārkāpumi.

“Esam gandarīti, ka TWINO, kā pirmais Latvijas savstarpējo aizdevumu platformas nozares dalībnieks, ir apņēmies ievērot Latvijas kolektīvās finansēšanas nozares labas prakses vadlīnijas, kas nosaka stingras platformas lietotāju līdzekļu aizsardzības, korporatīvās pārvaldības, biznesa ētikas un informācijas pieejamības prasības. Uzskatām, ka šīs vadlīnijas būs lieliska mēraukla atbildīgas investīciju platformu darbības nodrošināšanai, kā arī ļaus veiksmīgāk atsijāt potenciāli negodprātīgus tirgus spēlētājus,” uzsver “TWINO” Investīciju platformas vadītājs Roberts Lasovskis.

Ar vadlīniju tekstu var iepazīties šeit.

Savstarpējo aizdevumu platforma jeb kolektīvās finansēšanas platformas saved kopā investorus un aizņēmējus, aizņēmējiem piedāvājot iespēju izmantot savstarpējo aizdevumu modeli papildu finansējuma piesaistei, savukārt investoriem – iespēju veikt investīcijas ar pievilcīgu atdevi.

Go to Top