Aizdevumu tirgum Mintos pievienojas pirmais kredītdevējs no Ķīnas

Published On: May 23rd, 2017

Paplašinot ģeogrāfisko pārklājumu, aizdevumu tirgum Mintos otrdien, 23. maijā, ir pievienojies pirmais nebanku kredītdevējs no Ķīnas – PangMaoBao, kas piedāvās ieguldīt aizdevumos, kas nodrošināti ar uzņēmumu izrakstītiem rēķiniem.

PangMaoBao ir meitas sabiedrība Ķīnas lielākajai e-komercijas platformai Zhaogang, kas saved kopā tērauda ražotājus un pircējs. PangMaoBao finansē uzņēmumus, izsniedzot aizdevumus, kas nodrošināti ar uzņēmumu izrakstītiem rēķiniem tādām starptautiski nozīmīgām korporācijām kā Amazon, Disney, DHL, Siemens un citām,” skaidro Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte, atzinīgi vērtējot uzsākto sadarbību.

Mintos vadības komanda norāda, ka Mintos un PangMaoBao sadarbība ļaus aizdevumu tirgū nodrošināt vēl plašāku pārrobežu kapitāla plūsmu, savienojot tos reģionus, kuriem nepieciešams finansējums, ar tām valstīm, kur uzkrāts kapitāls un cilvēki vēlas atlikt patēriņu.

Paredzams, ka PangMaoBao izvietos aizdevumus ar atmaksas periodu no 30 līdz 90 dienām. Sākotnēji investīcijas varēs veikt eiro un ASV dolāros. Vidējā neto gada peļņa PangMaoBao kredītiem būs 6 līdz 7%. Aizdevumiem, kuru atmaksa kavēsies ilgāk par 60 dienām, tiks nodrošināta atpakaļ pirkuma garantija.

“Pievienojoties Mintos aizdevumu tirgum un iegūstot pieeju papildu finanšu resursiem, mēs spēsim nodrošināt labāku pakalpojumu kvalitāti aizņēmējiem, kas atrodas ārpus Ķīnas,” norāda PangMaoBao līdzdibinātāja un viceprezidente Jade Chen.

Pērn PangMaoBao izsniedza aizdevumus 17 miljonu eiro apmērā, savukārt uzņēmuma apgrozījums bija 1,1 miljons eiro. Pārdomātā PangMaoBao kredītpoltika norakstīto aizdevumu skaitu ir ļāvusi noturēt 0% līmenī, tādējādi, investējot šajos aizdevumos, investori uzņemas ļoti zemu risku.

PangMaoBao mātes sabiedrība Zhaogang atrodas Šanhajā, Ķīnā. Nodarbinot vairāk nekā 1400 darbiniekus, Zhaogang ir 46 filiāles Ķīnā un Āzijā, tai skaitā Dienvidkorejā, Vjetnamā, Taizemē un Apvienoto Arābu Emirātos. Zhaogangapgrozījums 2015. gadā bija 1,9 miljardi eiro.

Mintos ir finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kurš savu darbību uzsāka 2015. gada janvārī Rīgā. Mintos saved kopā investorus ar nebanku kredītdevējiem, sniedzot iespēju gan privātpersonām, gan institucionālajiem investoriem finansēt nebanku kredītdevēju izsniegtus aizdevumus. Līdz šim caur Mintos tirgu finansēti aizdevumi jau vairāk nekā 200 miljonu eiro apmēra.

Go to Top