2017. gadā caur Latvijas savstarpējo aizdevumu platformām investēti 486 miljoni eiro

Published On: February 1st, 2018

2017. gadā caur Latvijas savstarpējo aizdevumu platformām veiktas investīcijas aizdevumos 486 miljonu eiro apmērā, liecina Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas apkopotie nozares dati. Ja salīdzina ar gadu iepriekš, kad caur Latvijā dibinātajām platformām tika investēti 198 miljoni eiro, pieaugums gada laikā bija 2,45 reizes jeb par 288 miljoniem eiro.

“Savstarpējo aizdevumu platformas veicina finanšu sistēmas efektivitāti. Caur tām uzkrātais kapitāls tiek novirzīts maziem un vidējiem uzņēmumiem un privātpersonām, kuriem tas nepieciešams. Turklāt darījumiem ir pārrobežu raksturs. Latvijas platformās var investēt aizdevumos, kas izsniegti dažādās Eiropas, Āzijas un pat Āfrikas valstīs. Savukārt investori, kas iegulda Latvijā reģistrētās platformās, ir no vairāk nekā 50 dažādām pasaules valstīm,” skaidro Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Šobrīd visaktīvāk Latvijas savstarpējo aizdevumu platformās investē Vācijas, Lielbritānijas un Igaunijas iedzīvotāji.

Aizvadītā gada ceturtajā ceturksnī finansēto kredītu apjoms caur Latvijas savstarpējo aizdevumu platformām bija 154,9 miljoni eiro. Tas ir par 31 miljonu eiro jeb 25% vairāk nekā 2017. gada trešajā ceturksnī.

Vērtējot prognozes par darbības rādītājiem 2018. gadā, nozares uzņēmumi ir optimistiski, vienlaikus gan piesardzīgi par gaidāmo nozares regulējumu.

“Nozares tālāko attīstību noteiks Kopfinansējuma pakalpojumu likumprojekts, ko jau pavisam drīz plānots skatīt valdībā un Saeimā. No vienas puses tas definēs tiesisko ietvaru platformu darbībai Latvijā, savukārt no otras puses dos daudz lielāku pārliecību par platformu darbību investoriem,” uzsver Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš, atzinīgi vērtējot Finanšu ministrijas sagatavoto likumprojektu, ar kuru plānots aptvert visus savstarpējo aizdevumu modeļus, tai skaitā arī radot normatīvo regulējumu kredītprasību izvietošanai un administrēšanai kopfinansējuma platformās.

Ar savstarpējo aizdevumu platformu darbības rādītājiem var iepazīties šeit.

Go to Top